Dziś 07.10.2020r. nad ranem zmarł z powodu COVID-19 proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ustroniu ks. radca Piotr Wowry. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę (10.10.2020r.) w kościele ap. Jakuba Starszego w Ustroniu.
Ukochany mąż, brat, przyjaciel, duszpasterz. Ten który ufał Bogu w każdej sytuacji i zawsze widział w drugim człowieku swojego bliźniego.
czytamy na stronie parafii
Ksiądz Piotr Wowry urodził się w Cieszynie 12 czerwca 1963 roku. Po studiach teologicznych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie został ordynowany na księdza w dniu 13 grudnia 1987 roku w Świętochłowicach, przez ks. biskupa Janusza Narzyńskiego.
Po wikariacie w parafii Św. Trójcy w Warszawie (1987-1990) i w Ustroniu (1990-1993), został w Ustroniu najpierw proboszczem pomocniczym (1993-2007), a następnie w roku 2007 wybrany proboszczem parafii ewangelickiej w Ustroniu. W latach 2007 - 2016 radca diecezjalny Diecezji Cieszyńskiej. Członek Synodu Kościoła XIV kadencji. W 2016r. został wybrany na radcę Konsystorza Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.
Był inicjatorem i Prezesem Ewangelickiego Stowarzyszenia Maria-Marta w Ustroniu, zrzeszającego osoby niepełnosprawne.
Od 2007 r. v-ce prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego w Ustroniu. Wspierał ekumeniczne działania na rzecz jedności chrześcijan, w szczególności dialogu katolicko- luterańskiego na terenie miasta, powiatu i regionu poprzez organizowanie nabożeństw ekumenicznych, uroczystości patriotycznych, prelekcji, wystaw, licznych koncertów. Zajmował się także nauczaniem młodzieży . Był współautorem książek do lekcji religii. Za działalność na rzecz drugiego człowieka, w roku 2018, odznaczony Złotą Odznaką „Za zasługi dla województwa śląskiego”.
Ksiądz zmarł na COVID-19 w szpitalu, pozostawił żonę Karinę i całą ustrońską parafię.
Nie potrafię opisać, jak bardzo wstrząsnęła mną wiadomość o śmierci ks. Radcy Piotra Wowrego – proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej w Ustroniu. Miałem zaszczyt przebywać w Jego towarzystwie wiele razy, prowadzić z Nim bardzo ciekawe i ważne rozmowy. Z pełnym przekonaniem oraz szacunkiem mogę powiedzieć, że był wspaniałym człowiekiem o dobrym sercu i humanistą pełnym wiary w ludzi. Zawsze zaangażowany w życie parafii i parafian, w sprawy miasta – służący pomocą każdemu. Taki po prostu był i takim pozostanie w naszej pamięci. Jako osoba w pełni oddana podstawowym zasadom chrześcijaństwa: niesieniu dobra, tolerancji, pomocy drugiemu człowiekowi w najtrudniejszych chwilach. Wiadomość o Jego śmierci jest dla całego Ustronia niezwykle smutną i przykrą wiadomością.
Pragnę złożyć serdeczne wyrazy współczucia i Najwyższy Szacunek Małżonce, Rodzinie oraz wspólnocie parafialnej.”
– napisał na swoim profilu społecznościowym Przemysław Korcz, Burmistrz Miasta Ustroń.