Z którego peronu odjeżdża pociąg Kolei Śląskich?

rozkład kolei śląskich

Redakcja

14 stycznia, 2023

Jak wiele czasu spędzacie przy tablicach odjazdów pociągów, które znajdują się na przystankach i dworcach kolejowych? Pomożemy Wam szybko rozszyfrować informacje zamieszczone na rozkładzie jazdy oraz odpowiemy na pytanie, jak jeszcze sprawdzić, kiedy odjeżdża pociąg!

Przede wszystkim pamiętajcie, że zamieszczone w gablotach plakatowe rozkłady jazdy drukowane są w kolorze białym oraz żółtym. Te pierwsze dotyczą przyjazdów, a żółte odjazdów, co zapewne najbardziej interesuje pasażerów zmierzających na peron.

Na rozkładach znajdziecie oczywiście godzinę odjazdu oraz numery pociągów, dzięki którym zidentyfikujecie swój kurs, ale także poznacie interesujące nazwy połączeń Kolei Śląskich, jak pędzący do królewskiego Krakowa… „Gibki Cug”. Co więcej, rozpoznacie również połączenia przyspieszone, jak „Sprinter Czantoria” Kolei Śląskich! Na rozkładzie znajdziecie również peron, tor oraz stacje pośrednie. Co ważne, numer peronu nie musi być jednoznaczny z numerem toru, dlatego warto zwrócić na to uwagę! To jednak niejedyny sposób, w jaki możecie sprawdzić, z którego peronu odjeżdża pociąg.

Używając aplikacji mobilnych, możecie bardzo łatwo odnaleźć swój pociąg, korzystając z wyszukiwarek połączeń, co nie tylko ułatwia sprawę, ale także stanowi pomoc w przypadku, gdy z powodów atmosferycznych papierowy rozkład jazdy staje się niezbyt czytelny. W ten sposób możecie również skorzystać z oferty promocyjnej, dzięki której zaoszczędzicie 10% ceny biletu. To jednak nie koniec, możliwość sprawdzenia godziny odjazdu zwiększa nasze bezpieczeństwo, nie musząc spieszyć się i w biegu przeglądać rozkład jazdy umieszczony na peronach. Dodatkowo wiele aplikacji umożliwia włączanie powiadomień związanych ze zbliżającym się odjazdem pociągu wraz z informacjami dotyczącymi numeru peronu.

Skorzystać możecie także ze strony internetowej Kolei Śląskich, gdzie w zakładce „informacje o utrudnieniach” znajdują się wiadomości dotyczące aktualnych nieoczekiwanych wydarzeń, które mogą opóźnić przyjazd naszego pociągu. Może to wiązać się również ze zmianą toru, w związku z tym warto zerkać na wyświetlacze elektroniczne, które informują o ewentualnych zmianach. Nie sposób nie wspomnieć o bezpieczeństwie. Pamiętajcie, aby nie przekraczać żółtej lub białej linii bezpieczeństwa w trakcie wjazdu oraz wyjazdu pociągu na peron, znajdujące się tuż przy krawędzi!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3