XII Muszlownik Murcki Festiwal

Muszlownik Murcki Festiwal 2023

Redakcja

3 czerwca, 2023    Katowice

Muszlownik to inicjatywa młodzieży z Katowic-Murcek, mająca na celu promowanie młodych, mniej znanych zespołów muzycznych. Murckowski Przegląd Zespołów odbywa się rok rocznie w tym samym miejscu -na scenie mającej kształt muszli koncertowej , od której wzięła się nazwa Festiwalu. Przez swą cykliczność -odbywa się co roku w pierwszy weekend czerwca - mocno zadomowił się już w kalendarzu uczestników. Tegoroczny Festiwal odbędzie się zatem 3 czerwca 2023 roku i będzie organizowany po raz 12-ty!

Od samego początku Muszlownik nawiązuje do kultowego już festiwalu Pol'and'Rock Festiwal (wcześniej Przystanek Woodstock) zapraszając zespoły reprezentujące różne, często odmienne gatunki muzyczne od punk przez ska, reggae, rock, numetal a na blues kończąc i podobnie jak Pol'and'Rock ma swój Pokojowy Patrol (grupa wolontariuszy towarzysząca nam od kilku edycji festiwalu). Na scenie przez  kilkanaście edycji festiwalu wystąpiły takie zespoły jak: KSU, Farben Lehre, The Analogs, Sedes i Defekt Muzgó, Konopians, GA GA Zielone Żabki oraz kilkadziesiąt początkujących zespołów, dopiero zaczynających swoją przygodę muzyczną.

W ramach festiwalu od lat organizowane są również imprezy towarzyszące takie jak: warsztaty gry na perkusji dla dzieci, warsztaty z tańca intuicyjnego, pokazy strażackie, kursy pierwszej pomocy i inne. 

W tym roku oprócz głównej sceny festiwalu na której zagrają m.in. Gutek, Skankan, Cela Nr3, Loża Masorza, powstanie również druga scena, elektroniczna, z muzyką psytransową na której swoje sety muzycznej zaprezentują DJe oraz jedna DJka. 

Dodatkową atrakcją będzie Strefa Chill wraz ze Strefą Warsztatową gdzie organizowane będą warsztaty Jogi, plecenia łapaczy snów, prelekcja "Magiczny świat grzybów", warsztaty kosmetyki naturalnej oraz specjalne miejsce multisensoryczne.

Cały festiwal rozpocznie Zlot Motocyklowy , organizowany już trzeci raz, wraz ze specjalnym przejazdem oraz prezentacją motocykli. Oczywiście nie może zabraknąć również strefy gastronomicznej oraz całej masy konkursów z nagrodami.

Na festiwalu można spotkać przede wszystkim młodzież ale jest to jednak również miejsce dla rodzin z dziećmi, a także seniorów z okolicy. Podczas całej imprezy o porządek i bezpieczeństwo dba, wspomniany wcześniej, Muszlownikowy Patrol , stąd możemy powiedzieć, że  Festiwal jest miejscem bezpiecznym, międzypokoleniowym i ponad podziałami.

Na koniec sprawa najważniejsza, wstęp na festiwal jest bezpłatny!

powiązane artykuły:

Festiwal Pierogów Świata Katowice
Wydarzenia 18 maja, 2023

Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. To miejsce

Patrick Doyle
Wydarzenia 6 maja, 2023

Narodowa Orkiestra Symfoniczna zaprasza 29 maja o godzinie 19:00 na koncert The Music of Patrick

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

18 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.3µg/m3 PM2.5: 9.0µg/m3