Wyszedł na mszę i zaginął. Nie żyje znany lekarz z Lędzin

Lekarzledziny

Redakcja

19 kwietnia 2023

Był lekarzem i radnym powiatu bieruńsko-lędzińskiego III kadencji. Nie żyje dr Andrzej Bryjok. Jego ciało odnaleziono w potoku Gołanieckiego w Lędzinach.

Tajemnicza śmierć lekarze z Lędzin. Dr Andrzej Bryjok w minioną niedzielę wyszedł o godzinie 8:00 z domu do kościoła na mszę. Jak czytamy we wpisach, które pojawiły się w mediach społecznościowych, po mszy spotkał się z kolegą, a o godzinie 12:00 miał wrócić do domu.

Niestety nie pojawił się już w miejscu zamieszkania. Zaniepokojona żona zgłosiła jego zaginięcie następnego dnia. Służby rozpoczęły działania. Jeszcze tego samego dnia, po południu jego ciało odnaleziono w potoku Gołanieckiego w Lędzinach. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Dr Andrzej Bryjok był znanym w okolicy lekarzem rodzinnym. Pomagał również przy akcjach ratunkowych w pobliskiej kopalni. Udzielał się publicznie. Był m.in. radnym powiatu.

- Pochodził z Lędzin i swoje życie zawodowe związał z Lędzinami. Pełniąc służbę medyczną ratował zdrowie i życie górników KWK „Ziemowit”. Swoją wiedzą, życzliwością i dobrym słowem wspierał szukających opieki medycznej pacjentów MZOZ w Lędzinach. Specjalista medycyny pracy. Lubiany przez swoich podopiecznych lekarz rodzinny. Zawsze gotowy nieść pomoc. Pasjonat kolarstwa górskiego. Głosami mieszkańców wybrany do Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego III kadencji (2006-2010). Dobry człowiek - wspomina znanego w okolicy lekarza Urząd Miasta w Lędzinach.

fot. UM Lędziny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3