Wyścigi w kolarstwie szosowym Częstochowa Trek Race już w niedzielę. Sprawdź, gdzie wystąpią utrudnienia w ruchu

60959

Redakcja

23 września, 2022

W najbliższą niedzielę, w Częstochowie odbędą się wyścigi w kolarstwie szosowym Trek Race. W dzielnicach Zawodzie i Mirów kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Częstochowa Trek Race, nazywane Jurajskim Klasykiem, to wyścigi dla amatorów kolarstwa, którzy wybiorą jeden z dwóch dystansów: Fun ok. 64 km i 760 metrów przewyższenia lub Pro ok. 115 km i 1400 metrów przewyższenia.

Trasa na terenie Częstochowy będzie przebiegać ulicami Drogowców, Srebrną, Mirowską, Morenową, Mstowską, Wodociągową, św. Ojca Pio oraz Krańcową. Tam można spodziewać się wyłączenia ruchu.

Ponadto, trasa przebiega przez miejscowości Siedlec, Jaskrów, Wancerzów, Mstów, Małusy Małe, Małusy Wielkie, Turów, Kusięta, Brzyszów, Srocko oraz Gąszczyk (mapa w galerii obok)

Wyścig będzie rozgrywany na malowniczej i interwałowej rundzie po Jurze Częstochowskiej, w zależności od dystansu będą do pokonania 2 lub 4 rundy plus dojazd do Start/Mety. Kolarze będą pokonywać mocno urozmaicony teren z licznymi podjazdami i pięknymi widokami.

Pula nagród to ponad 70 tys. zł. 

24 września, czyli dzień przed wyścigiem głównym, przy ul. Drogowców 12 zorganizowane będą zawody rowerowe dla dzieci. Udział w nich jest bezpłatny, przewidziano trofea sportowe i atrakcyjne nagrody. Uczestnicy będą jeździć  po asfalcie i kostce brukowej na terenie „Centrum Sportowego SCOUT”.

60960

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 29.4µg/m3