Wypadek w Pszczynie. Rowerzysta ma złamany kręgosłup

54 711012

Redakcja

10 czerwca, 2022

Pszczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. 3 maja i ronda wokół Placu Zwycięstwa i Wolności w Pszczynie. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki Jaguar i rowerzysta.

Wczoraj około godziny 20:20 doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 32-letni kierujący samochodem osobowym marki Jaguar, jadąc ulicą 3 maja, wjeżdżając na rondo od strony ul. 3 maja, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem.

Cyklista poruszał się ścieżką rowerową, biegnącą wokół placu, w kierunku ul. Kościuszki. W pewnym momencie widząc samochód, który się nie zatrzymuje podjął próbę zmiany toru jazdy, ale niestety pomimo tego doszło do zderzenia pojazdów”

podaje kPP w Pszczynie. 

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyźni byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia u 30-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego doszło do złamania kręgosłupa.

Sprawę będę teraz badać policjanci zajmujący się prowadzeniem dochodzeń i śledztw dotyczących wypadków drogowych pszczyńskiej komendy.

 

Źródło: KPP w Pszczynie

54 711009

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.8µg/m3 PM2.5: 1.4µg/m3