Wypadek w Jastrzębiu-Zdroju. 81-latek potrącił dwie osoby na pasach

45 707745

Redakcja

24 maja, 2022

Wczoraj na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu -Zdroju doszło do potrącenia dwóch osób przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych. 38-latka oraz 55-latek został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Kierujący pojazdem stracił prawo jazdy.

Do wypadku drogowego doszło wczoraj około godziny 9:40 w Jastrzębiu-Zdroju. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący fiatem 81-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadąc w kierunku Zdroju, potrącił przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dwie osoby w wieku 38 i 55 lat.

 

W wyniku zdarzenia piesi doznali obrażeń i zostali zabrani do szpitala. Mężczyzna doznał złamania nogi prawej oraz rozcięcia naskórka głowy, kobieta natomiast doznała urazu biodra i uda.

Badanie alkomatem 81-latka nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spodziewany zakaz prowadzenia pojazdów mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać jastrzębscy policjanci.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3