Wypadek samochodu i cysterny! Droga była zablokowana przez całą noc

54 693513

Redakcja

11 lutego, 2022

To cud, że nikt nie zginął! Zderzenie samochodu osobowego z cysterną. Obaj kierowcy trafili do szpitali, a DW 935 została zablokowana.

Do wypadku doszło w czwartek, tuż przed godziną 16:00.  Na drodze wojewódzkiej numer 935 w miejscowości Kobielice w powiecie pszczyńskim samochód osobowy zderzył się z cysterną. Oba pojazdy był bardzo uszkodzone, ponadto cysterna wjechała do rowu i przewróciła się na bok. Zniszczone zostały barierki energochłonne. 

Policjanci wstępnie ustalili, że 55-letni kierujący mazdy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, czym doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającą z naprzeciwka cysterną, którą jechał 61-letni mieszkaniec Będzina - informuje pszczyńska policja.

Kierowca osobówki został przetransportowany śmigłowcem LPR do Katowic, zaś kierowca cysterny trafił do pszczyńskiego szpitala. Z powodu zniszczonych pojazdów i infrastruktury drogowej, droga w Kobielicach została zamknięta na całą noc. Policja oznaczyła objazdy lokalnymi drogami. Przywrócenie ruchu powinno nastąpić w piątek rano. 

54 693518

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3