Wybuch gazu w katowickiej kamienicy. 83-latek trafił do szpitala

35 793540

Redakcja

8 stycznia, 2024

Kilku mieszkańców kamienicy, w której doszło do wybuchu, skorzystało z tymczasowego noclegu. 83-letni mężczyzna trafił do szpitala. 

Do zdarzenia doszło ok. godziny 9:30 w Katowicach w budynku wielorodzinnym przy ulicy Szabelnianej i Chemicznej. Według wstępnych ustaleń, na poddaszu budynku doszło do wybuchu butli z gazem. Budynek został uszkodzony. Zawaliła się część dachu.

Na początku służby informowały o dwóch poszkodowanych osobach. Wiemy, że do szpitala trafił 83-letni mężczyzna. Ewakuowano dwadzieścia osób. Na miejscu postawiono autobus dla ewakuowanych mieszkańców. 

- 5 osób zdecydowało się skorzystać z tymczasowego noclegu zorganizowanego przez miasto. Obecnie trwają czynności mające na celu zabezpieczenie budynku - informuje katowicki magistrat.

Na miejscu pracuje nadal inspektor budowlany, który ocenia stan budynku po eksplozji. Do Katowic przybyła prawie natychmiast grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia-Zdroju, która dokładnie sprawdziła gruzowisko. Lokal, w którym doszło do eksplozji, został całkowicie zniszczony. Część cegieł z budynku spadła na zaparkowany pod nim samochód osobowy. 

Trwa ustalanie szczegółów.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.8µg/m3 PM2.5: 26.0µg/m3