Wraca Pszczyńskie Kino Plenerowe. Na ekranie film inny niż wszystko, co do tej pory widziałeś

191194041 853845695487954 3543497469315802651 n

Redakcja

21 maja, 2022

W piątek zainaugurowany zostanie kolejny sezon Pszczyńskiego Kina Plenerowego. O godzinie 21.30 na pszczyńskim rynku odbędzie się nadzwyczajny seans, bowiem w zieleni, wśród pięknych ogrodów pokazowych przygotowanych w ramach wydarzenia Daisy Days. Wyświetlony zostanie film „Twój Vincent” (2017).

„27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh - wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału.”

„Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

 „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.

Każda z 65 000 klatek filmu jest obrazem olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował Van Gogh. Przy tworzeniu filmu pracowało 125 malarzy, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Z blisko 65 000 klatek a zarazem płócien olejnych, blisko 130 jest rzeczywistymi obrazami Van Gogha. Wśród nich znajduje się słynna „Gwiaździsta noc nad Rodanem” oraz „Taras kawiarni w nocy”.

Całość jest fenomenalną i jedyną w swoim rodzaju filmową przygodą. To obowiązkowa pozycja dla każdego entuzjasty nie tylko kina, lecz sztuki w każdej formie. Zdjęcia do filmu kręcono w Londynie oraz w Gdańsku i Wrocławiu.

Kino plenerowe to jedno z kilku wydarzeń organizowanych w ten weekend z okazji Daisy Days. Co jeszcze proponuje Pszczyna na najbliższe dni? Majówkę Konną, Ogrody Daisy, Książęcą Grę Miejską, Festiwal Organizacji Pozarządowych oraz koncerty plenerowe.

Źródło: UM Pszczyna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.8µg/m3 PM2.5: 1.4µg/m3