Wolontariusze wyremontują w Gliwicach dwa mieszkania dla rodzin z Ukrainy

Colour g94533850a 1920

Redakcja

3 lipca, 2022

Wolontariusze wyremontuje dwa mieszkania dla rodzin z Ukrainy. Akcja będzie miała miejsce w Gliwicach

4 lipca 16 wolontariuszy zamiast przyjść standardowo do pracy, stawi się w domu przy ulicy Magnolii w Gliwicach. Założą robocze ubrania, kaski, wysłuchają instruktażu BHP i… wyremontują dwa mieszkania dla rodzin z Ukrainy.

Dom – te cztery otaczające nas ściany mają moc, która otwiera ogromne możliwości i daje poczucie sprawczości w życiu. Wierzymy, że nasze działania to nie tylko wsparcie dla osób potrzebujących, ale również dobry przykład uwrażliwiający ludzi, pokazujący siłę solidarności społecznej i wspólnego działania – wyjaśnia Mateusz Piegza z Habitat for Humanity Poland nadzorujący akcję.

Pracy w mieszkaniu jest dużo, ale zmieni się ono nie do poznania. Będzie dużo huku, pyłu i jeszcze więcej pozytywnych emocji. Wolontariusze będą wynosić meble, skuwać tynki i malować mieszkanie.

Wspólnymi siłami – dzięki wolontariuszom – sprawimy, że dwie rodziny, które tutaj zamieszkają znajdą wreszcie spokój i będą miały swój własny kąt, a dzieci będą się bawić, uczyć  i rozwijać– dodaje Zofia Łątkowska z Habitat for Humanity Poland.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 16.4µg/m3