Województwo Śląskie wyróżnione w prestiżowym raporcie Financial Times

Wojewodztwoslaskienagroda

Redakcja

17 marca 2024

Kolejny sukces województwa śląskiego. Nasz region znalazł się wśród dużych, europejskich regionów wyróżnionych za strategię przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz efektywność kosztową.

Wyróżnienia zostaną oficjalne wręczone podczas uroczystego wydarzenia towarzyszącego Międzynarodowym Targom Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes. Magazyn fDi Intelligence, należący do grupy wydawniczej The Financial Times Ltd. opublikował tegoroczną edycję raportu „Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2024”.

Województwo Śląskie w tegorocznej edycji zajęło 9. miejsce w kategorii strategia przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych (FDI strategy) i 3. miejsce w kategorii efektywność kosztowa (cost effectivness).

Natomiast Katowice, wśród dużych europejskich miast zajęły 7. pozycję w kategorii strategia przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych (FDI strategy) oraz 10. miejsce w kategorii efektywności kosztowej.

- Inwestorzy patrząc na Śląsk doceniają także podejście samorządowych instytucji, które starają się wspierać rozwój przedsiębiorczości w regionie. Wszystkie te czynniki wpływają na pozycję regionu w kraju i Europie, a przy tym dają pewność, że inwestycji będzie z roku na rok przybywać. Śląskie od wielu lat przechodzi proces modernizacji i przeobrażania się z monokultury górniczej w nowoczesny klaster przemysłowo-technologiczny. Region staje się motorem napędowym wielu branż, m.in. automotive, logistycznej przemysłowej, czy medycznej – komentuje marszałek województwa Jakub Chełstowski.

fot. Andrzej Grygiel / UMWS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3