Wielkogabarytowy problem w Bytomiu? Mieszkańcy są wkurzeni

IMG 20191127 074505

Redakcja

28 listopada, 2019

Mieszkańcy Bytomia uskarżają się na to, że odpady wielkogabarytowe nie są odbierane. Meble, tapczany, lodówki stoją jak stały, a firma nie chciała ich odbierać. Wg wykonawcy to się już zmienia.

Problem urósł do takiej skali, że interweniował urząd miasta. Mieszkańcy mają zgłaszać przypadki nieodebrania wielkogabarytowych odpadów. 

[CZYTAJ TAKŻE: Bytom. Ekosłupek powie ci, że masz uciekać do domu ]

Odpady wielkogabarytowe z osiedli powinny być wywożone w piątek. Abyśmy mogli zmobilizować zakład oczyszczający miasto do prawidłowego wykonywania umowy musimy mieć sygnały od mieszkańców”

mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy UM Bytom

Miasto jest w stałym kontakcie z firmą, którą ma wywozić wielkogabarytowe odpady. Po rozmowie z zakładem oczyszczania miasta uzyskaliśmy informacje, że problem został rozwiązany i od dziś odpady będą odbierane. Zaznaczył jednak, że rozmowy z Urzędem Miasta wciąż trwają i nie chce komentować z czego wynikał problem.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, mieszkańcy wyrzucają znacznie więcej tego typu odpadów, niż zakładała firma, która je odbiera. Zdaniem rzecznika - zakład oczyszczający miasto tłumaczy się tym, że nie jest w stanie wywozić tak dużej ilości odpadów.

Nie zmienia to faktu, że będziemy go upominali, jeśli nie będzie wywiązywał się z umowy.”

dodaje rzecznik miasta

Najwyraźniej nie będzie takiej potrzeby. Firma wywożąca śmieci zapewniła nas, że problem został rozwiązany. Mieszkańcy dowiedzą się o tym jutro, gdy wedługg harmonogramu powinny zostać wywiezione.

IMG 20191127 074451

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.8µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3