IMG 2259 2

Redakcja

20 października, 2022

Wody Polskie w Gliwicach ruszają z drugą edycją wydarzenia organizowanego w ramach kampanii społecznej „Wody to nie śmietnik”. 21 października 2022 r. o godzinie 10:00 zapraszają do sprzątania zbiornika Kuźnica Warężyńska.

Porządkowanie terenu nad zbiornikiem po sezonie letnim zostanie zorganizowane już po raz drugi. W ubiegłym roku udział w akcji wzięli przedstawiciele lokalnych władz, służb ratowniczych, stowarzyszenia, szkoły, pracownicy PGW Wody Polskie oraz mieszkańcy. 

Tegoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się w piątek 21 października 2022 r. o godzinie 10:00, a zakończy o godzinie 13:00. Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udział w akcji Organizator zaprasza do punktu zbiórki, który znajduje się przy ulicy Marianki 14A w Dąbrowie Górniczej (od strony wody). W tym miejscu zlokalizowane jest zaplecze eksploatacyjne zbiornika. Uczestnicy otrzymają także worki na śmieci i rękawiczki.

Sprzątanie obiektu zostanie przeprowadzone w ramach kampanii społecznej PGW Wody Polskie „Wody to nie śmietnik”, uświadamiającej konieczność dbania o czystość środowiska wodnego i jego znaczenie dla całej przyrody. Liczne przykłady zaobserwowane podczas podobnych wydarzeń wskazują, że pełnią one istotną rolę dla zwiększania świadomości społecznej.

"Do polskich rzek i zbiorników wodnych w dalszym ciągu trafiają duże ilości odpadów różnego pochodzenia. Sprzęt AGD, na przykład pralki i lodówki, opony, a skrajnie nawet odpady medyczne i chemiczne, które mogą spowodować skażenie większych obszarów. Dzięki działaniom prowadzonym w ramach akcji „Wody to nie śmietnik” możemy zaobserwować, że zmienia się postawa lokalnych społeczności i przyjezdnych, którzy w większym stopniu dbają o najbliższe sobie otoczenie. To przekłada się również na mniejszą liczbę śmieci" – twierdzi Mirosław Kurz, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Swoje wsparcie i udział w wydarzeniu potwierdzili już pierwsi Partnerzy: Urząd Miejski Dąbrowy Górniczej, Urząd Miasta i Gminy Siewierz, 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej, Okręg PZW w Katowicach, Zagłębiowskie WOPR oraz Leroy Merlin.

Csm IMG 2278 c3e16b49f7

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.1µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3