"Wielki" Ruch Chorzów wraca do elity!

Ruchchorzowawans

Redakcja

3 czerwca, 2023

Stało się! Kibice musieli czekać do ostatniej kolejki, ale dzisiaj mogą świętować! Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy.

Co to była za historia, pełna smutku, wściekłości oraz radości. Trwała ona sześć lat. W 2017 roku Ruch Chorzów spadł do I Ligi. Potem do II ligi, a następnie do III ligi. Coraz mniej osób wierzyło w to, że Niebiescy szybko powrócą na szczyt. 

Do tego przypomnijmy to, co działo się cztery lata temu. Klub z Chorzowa był na skraju upadku. Jego pracownicy protestowali, a kibice bojkotowali mecze. Ale udało się przezwyciężyć kryzys i zacząć prawie wszystko do nowa. 

Nikt w Ruchu nie poddał się. Nowy zarząd, piłkarze, pracownicy i kibice ciężko pracowali na to, żeby wrócić do Ekstraklasy. Nad Chorzowem znów zaczęło świecić "niebieskie" słońce. Awans do II ligi, a po kolejnym sezonie do I ligi. Rok temu kibice zaczęli marzyć: "a może uda się też od razu awansować do Ekstraklasy?". Jednak zarząd czy piłkarze uspokajali i mówili o sukcesywnym budowaniu drużyny i walce o powrót do grona najlepszych drużyn.

Jednak... marzenie kibiców spełniło się. Po emocjonującym sezonie i walce do ostatniej kolejki, Ruch Chorzów zajął drugie miejsce i awansował bezpośrednio do Ekstraklasy. Po sześciu sezonach zagra z najlepszymi. I absolutnie Niebieskim żadna przeszkoda nie była trudna do pokonania. Ruch miał przecież jeden z najmniejszych budżetów w I lidze, lecz po raz kolejny sport udowodnił, że nie kasa się liczy, lecz serce do walki. Ruch też stracił swój stadion i musiał drugą połowę sezonu rozegrać w Gliwicach. Ale i w tym przypadku kibice udowodnili, że nawet w innym mieście potrafią zrobić domową atmosferę.

W przypadku Ruchu absolutnie każdy dołożył swoją cegiełkę do tego powrotu. Polska piłka znów będzie ciekawsza. W następnym sezonie czekają nas wielkie derby z Ruch-Górnik, czy również pasjonujący pojedynek Ruch-Piast. Ruch będzie miał też okazję sprawdzić formę nowej potęgi piłkarskiej w Polsce-  Rakowa. Natomiast Lech, Legia czy Pogoń muszą przygotować się na bardzo ciężkie wyjazdy. 

Ruch wraca tam, gdzie jest jego miejsce. Jedno marzenie kibiców zostało spełnione. Teraz czekają na kolejne. Czyli stadion i zdobycie piętnastego majstra. 

screen Ruch Chorzów Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.0µg/m3 PM2.5: 9.5µg/m3