Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy patronem szkoły w Zabrzu

Szkola Podstawowa Specjalna Nr 41 w Zabrzu imienia Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy 1140x599

Redakcja

2 października, 2023

Było rondo w Sosnowcu, a teraz przyszła kolej na szkołę w Zabrzu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została patronem Szkoły Podstawowej nr 41 w Zabrzu. To pierwsza placówka oświatowa w Polsce, która nosi imię WOŚP-u. 

Decyzję o przyznaniu takiego patrona Szkole Podstawowej nr 41 w Zabrzu podjęli zabrzańscy radni w lipcu bieżącego roku. Zgodę na wykorzystanie nazwy WOŚP udzielił sam Jerzy Owsiak. Od 1 września szkoła oficjalnie funkcjonuje pod nazwą Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 41 w Zabrzu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Z całego serca dziękujemy twórcom i założycielom WOŚP a zwłaszcza Panu Jerzemu Owsiakowi, że wyrazili zgodę na nadanie naszej szkole imienia tej niezwykłej organizacji. Dziękujemy Radzie Miasta Zabrze i wszystkim osobom wspierającym to nasze marzenie - informowała dyrektor szkoły, Jolanta Mazur. 

Owsiak przyjedzie do Zabrza

Placówka w Zabrzu to pierwsza szkoła w Polsce, której patronem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I chociaż nowa nazwa obowiązuje już od 1 września, to oficjalne uroczystości związane z nadaniem patrona odbędą się w listopadzie. 

Szkoła przygotowuje się do wydarzenia, które zaplanowano na 15 listopada. To wtedy odbędzie się oficjalne nadanie imienia Szkole Podstawowej Specjalnej nr 41. Jak informuje szkoła i rada rodziców, tego dnia do zabrzańskiej szkoły mają przyjechać Jerzy Owsiak i wraz z małżonką, Lidią Niedźwiedzką – Owsiak.


fot. Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 41 w Zabrzu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3