Wiceprezydent Piekar Śląskich uniewinniony

Turzanski 870x400

Redakcja

11 października, 2021

W piątek 8 października br. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach Oddział Zamiejscowy w Piekarach Śląskich wydał wyrok pierwszej instancji w sprawie dotyczącej oświadczeń majątkowych Krzysztofa Turzańskiego – I Zastępcy Prezydenta Piekar Śląskich za lata 2017-2019. Sąd orzekł, że Turzański poprawnie wypełnił oświadczenie majątkowe i jest niewinny wszystkich stawianych mu zarzutów.

W ustnym uzasadnieniu Sąd stwierdził, że postępowanie funkcjonariuszy CBA budzi co najmniej zdziwienie. Ponadto całe zeznania, postawa i osobowość świadka oskarżenia, przeciwko któremu skierowano sprawę o składanie fałszywych zeznań zostały wzięte pod uwagę.

Sprawa dotyczyła rzekomych nieprawidłowości jakie miały się znajdować w oświadczeniu majątkowym wiceprezydenta Krzysztofa Turzańskiego.

Kosztami procesu obciążony został Skarb Państwa. Wyrok nie jest prawomocny.

Warto wspomnieć, że do tej pory pod adresem wiceprezydenta Turzańskiego skierowano już 15 zarzutów, kontroli i postępowań, jednak za każdym razem nie znalazły one potwierdzenia w rzeczywistości. Jeden z najbardziej absurdalnych zarzutów dotyczył nawet znęcania się nad zwierzętami.

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

powiązane artykuły:

Krzysztof turzanski sad
Lokalne 1 marca, 2022

Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Krzysztof Turzański – I Zastępca Prez

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3