Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

Zastrzyk gotówki dla siemianowickiego Szpitala Miejskiego

7 maja 2020r. Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT przekazała na rzecz Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich symboliczny czek o wartości 25 921 zł.

Zbiórka była wyrazem szacunku dla lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego za codzienną, tytaniczną pracę w walce z COVID-19. Jako Fundacja działająca na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa wiemy, jak bardzo było potrzebne wsparcie dla służb medycznych walczących na pierwszej linii frontu z niewidzialnym przeciwnikiem. – komentuje Andrzej Ostrowski, Prezes Fundacji.

Walka z koronawirusem trwa od długich tygodni. Pieniądze potrzebne są teraz. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup środków ochronnych takich jak rękawiczki, maseczki, fartuchy, gogle, płyny do dezynfekcji, z których korzystać będzie zarówno personel szpitala jak i jego pacjenci. W nowej rzeczywistości zapotrzebowanie na tego typu środki jest ogromne.

Czytaj także: Covid-19: województwo śląskie ponownie z największym przyrostem zakażeń!

Pieniądze pochodzą z internetowej zbiórki, którą wsparło ponad 320 osób i instytucji. Ta akcja społeczna spotkała się z dużym odzewem mieszkańców, dzięki czemu udało się zebrać kwotę 25 921 zł.

Foto: Marcin Rzepczyk