Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Profesor Olszak nowym rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

We wtorek 30 czerwca br. kolegium elektorów, reprezentujące społeczność Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, w głosowaniu elektronicznym wybrało rektora na kadencję 2020-2024. Prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak urząd rektora obejmie z dniem 1 września br.
Sprawowanie funkcji rektora uczelni wyższej to wielki zaszczyt, ale równocześnie ogromna odpowiedzialność. Decyzję o kandydowaniu na stanowisko rektora podjęłam z pełnym przekonaniem i świadomością konieczności realizacji nowych zadań, przed jakimi staje nasz uniwersytet oraz całe środowisko naukowe”
mówi rektor elekt

W realizacji tych zadań pomóc mają ponad 35-letnia praca na uczelni, w czasie której pełniła wiele funkcji, m.in. kierownika Katedry Informatyki Ekonomicznej (od 2006 roku), prodziekana ds. nauki (2008-2016), a później dziekana Wydziału Ekonomii (2016-2019) czy przewodniczącej Komitetu Naukowego Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości (2019‑2020), jak również staże odbyte w różnych ośrodkach zagranicznych w Szwajcarii, Niemczech czy Australii. - „Zebrane doświadczenia wykorzystam w dążeniu do tego, aby nasza uczelnia stała się prężnym i nowoczesnym ośrodkiem akademickim, respektującym równocześnie tradycje akademickie” - dodaje prof. Olszak.

Czytaj także: Granica z województwem śląskim będzie otwarta od 30 czerwca

W czasie kadencji prof. Olszak planuje m.in. zbudować silne zespoły realizujące innowacyjne i ważne społecznie kierunki badań, unowocześnić dydaktykę, rozwinąć partnerstwo z biznesem, administracją publiczną i szeroko rozumianym otoczeniem gospodarczym, jak również usprawnić funkcjonowanie uczelni w obszarze organizacji administracyjnej. Ma zamiar postawić także na przejrzyste struktury i autonomiczne jednostki, rozpoznawalne w środowisku akademickim. Uczelnia według wizji rektor elekt ma być miejscem otwartym i przyjaznym dla środowiska wewnętrznego i zewnętrznego, opierającym się na szacunku, autentycznym dialogu ze społecznością akademicką, z pełnym poszanowaniem dla wolności akademickiej. Szczególny nacisk położony ma być również na umiędzynarodowienie.


Komentarze