Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Katowice: Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka z nowoczesnym sprzętem

Wiadomości
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach otrzymało nowoczesne urządzenia przeznaczone do terapii małych pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową. Dwa urządzenia stosowane m.in. w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19 przekazała katowickim medykom fundacja Siepomaga.

Specjalistyczna aparatura medyczna zakupiona przez Siepomaga.pl umożliwia wysoko-przepływowe leczenie tlenem uznawane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za jedną z terapii leczenia pacjentów chorych na COVID-19. Polega ono na donosowym podawaniu chorym z ostrą niewydolnością oddechową nawilżonego i podgrzanego powietrza uzupełnianego tlenem nawet do 100%, co w praktyce może uchronić wielu pacjentów przed koniecznością wentylacji mechanicznej, czyli podłączeniem do respiratora. 

Siepomaga.pl przekaże polskim placówkom służby zdrowia 70 tego typu urządzeń o łacznej wartości ok. 1,9 mln złotych, które  trafią do 30 szpitali  w całym kraju, w tym do ośrodków jednoimiennych wyspecjalizowanych w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem. 

„Zdecydowaliśmy się na zakup i sprowadzenie tych urządzeń do Polski na prośbę lekarzy i po konsultacji z lekarzami – specjalistami zaangażowanymi na co dzień w leczenie choroby koronawirusowej w Polsce" - mówi Monika Urban z Siepomaga.pl.  

Urządzenia zakupiono ze środków zebranych przez Siepomaga.pl w trwającej od początku marca br. zbiórce na rzecz wsparcia polskiej służby zdrowia w walce z COVID-19, w której  wzięło już udział blisko pół miliona darczyńców. Dzięki zebranym środkom  Siepomaga.pl przekazała pomoc dla ponad 500 szpitali, hospicjów, domów opieki społecznej i przychodni w całym kraju. 

Siepomaga.pl jest największą polską platformą crowdfundingową umożliwiającą zbiórki środków dla osób potrzebujących pomocy. Obecnie na platformie aktywnych jest ponad 900 zbiórek. Wszystkie zbiórki na Siepomaga.pl są zweryfikowane.


Komentarze