Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
24 °C
AAA

Blisko 60 tys. złotych trafiło do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach

Wiadomości
Ponad 58 tysięcy złotych na specjalistyczne środki ochrony osobistej dla personelu medycznego oraz niezbędny sprzęt medyczny przekazała Szpitalowi Miejskiemu nr 4 w Gliwicach Fundacja Otwarty Dialog.

Dzięki tej dotacji zakupione zostaną m.in. termometry bezdotykowe, pulsoksymetry, urządzenie do terapii wysokoprzepływowej tlenem wraz z wyposażeniem, a także najwyższej klasy środki ochrony osobistej niezbędne medykom, którzy na co dzień pomagają pacjentom zakażonym koronawirusem.

To bardzo ważny gest, który pokazuje, że wciąż mamy wokół siebie dobrych ludzi wspierających medyków w tym bardzo trudnym czasie. Musimy bowiem myśleć perspektywicznie: nie tylko o tym, co będzie w najbliższych tygodniach, ale także miesiącach i latach”

podkreślił Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach

Fundacja Otwarty Dialog (ODF) powstała z inicjatywy ukraińskiej studentki i działaczki obywatelskiej Lyudmyly Kozlovskiej (obecnie sprawującej funkcję prezeski Fundacji). Od momentu założenia, cele statutowe Fundacji obejmują ochronę praw człowieka, demokracji i praworządności. Fundacja była też jedną z organizacji prowadzących ogólnopolską akcję pomocy w walce z pandemią koronawirusa - Posiłek Dla Lekarza.

Przedstawiciel Fundacji Otwarty Dialog, Bartosz Kramek: Bardzo się cieszymy, że możemy pomóc gliwickiemu szpitalowi, ale jesteśmy tylko pośrednikiem - te fundusze pochodzą ze zbiórki, którą wsparło niemal 12 000 mieszkańców naszego kraju. Po zakończeniu rozliczeń z restauracjami w ramach akcji Posiłek Dla Lekarza, jesteśmy zobowiązani, by wydać je na pomoc medykom. Zależy nam na tym, by wsparcie trafiło do najbardziej potrzebujących.

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy ulicy Zygmunta Starego 20, decyzją Ministerstwa Zdrowia, od 1 maja 2020 roku pełni rolę placówki zakaźnej jednoimiennej. Od tego momentu specjalistyczną pomoc medyczną uzyskało tam ponad 200 pacjentów w ramach oddziału intensywnej opieki medycznej oraz oddziału zakaźnego.

Źródło: szpital Miejski nr 4 w Gliwicach


Komentarze