"Whisky moja żono" - wielbiciel drogiego alkoholu zatrzymany za kradzież w Radzionkowie

Police 378255 1920 22

Redakcja

15 sierpnia, 2021

W jednym z marketów na terenie Radzionkowa wpadł mężczyzna, który kradł alkohol. Sprawca, jak się okazało, w tym samym markecie był czterokrotnie i za każdym razem wychodził z niezapłaconym whisky. Za kradzież grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednym z marketów w Radzionkowie przy ulicy Unii Europejskiej. Sprawcą był 32-latek z Tarnowskich Gór. W tym dniu jego łupem było półtoralitrowe whisky.

Po przeprowadzeniu czynności na miejscu okazało się, że ten sam mężczyzna był już wcześniej w tym markecie. Każda jego wizyta kończyła się kradzieżą alkoholu. Jego łupem był ten sam alkohol. Łączne straty marketu to prawie sześćset złotych. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. W jego mieszkaniu po przeszukaniu znaleziono jedną butelkę skradzionego trunku. Pozostałe butelki, jak zeznał, wypił, a kradzieży dokonywał na własne potrzeby. Tarnogórzaninowi przedstawiono zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 

źródło: śląska policja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3