23 listopada o godz. 13.00 w Sosnowcu w rocznicę uzyskania przez kobiety praw wyborczych, skrzyżowanie u zbiegu ulic Piłsudskiego, Dęblińskiej i 3 Maja otrzyma nazwę Rondo im. Praw Kobiet.
Z tej okazji zapraszamy również na uroczystość otwarta galerii poświęconej prawom kobiet, która będzie zainstalowana w wyremontowanym przejściu podziemnym pod rondem Praw Kobiet. Wystawa prezentuje nie tylko najważniejsze sosnowiczanki w historii miasta, ale również tematy praw kobiet
- informuje sosnowiecki magistrat.
Petycja i inicjatywa w sprawie nadania nazwy Praw Kobiet jednemu z sosnowieckich rond była pomysłem Doroty Kurcz, którą wsparły Dziewuchy z Sosnowca. Pomysł poparł Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca oraz Ewa Szota, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sosnowcu.
Udział w uroczystości potwierdziła m.in. Marta Lempart, jedna z liderek Strajku Kobiet.
Źródło: Urząd Miasta Sosnowca