Wandal zniszczył wiatę na Żelaznym Szlaku Rowerowym [WIDEO]

Yt43bre

Redakcja

14 września, 2022

Akt wandalizmu został nagrany przez kamery umieszczone na Żelaznym Szlaku Rowerowym. Mężczyzna zniszczył wiatę przystankową. O sprawie została poinformowana policja. 

Zbyt wiele wysiłku wkłada się w budowanie przyjaznych przestrzeni w Jastrzębiu-Zdroju, by stały się one folwarkiem dla osób, które z premedytacją dokonują zniszczeń”

czytamy na stronie miasta. 

Ostatni przykład wandalizmu został nagrany przez kamery umieszczone na Żelaznym Szlaku Rowerowym. Zniszczony został element wiaty przystankowej. I choć zdewastowaną część da się naprawić, to mogło dojść do dużo poważniejszych uszkodzeń. W wiacie był bowiem nowo umieszczony defibrylator, który był kosztowną inwestycją. O sprawie została poinformowana policja. 

Jak informuje Miasto Jastrzębie-Zdrój niemal 10 000 zł kosztowały naprawy uszkodzeń, powstałych w przeciągu ostatniego roku na jastrzębskiej części Żelaznego Szlaku Rowerowego. Zniszczenia obejmowały połamane ławki, stoły i posadzone drzewa. Także dochodziło do kradzieży m.in. niektórych elementów stacji naprawczych-

Mieszkańcy, bądźmy czujni i nieobojętni na takie zachowanie, jeśli jesteśmy jego świadkami. Żaden sprawca wandalizmu nie powinien liczyć na brak konsekwencji, który dałby przyzwolenie na kolejne próby niechlubnego działania”

apeują urzędnicy.

Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3