Wakacyjny rozkład jazdy w ZTM

AY7 V5339

Redakcja

23 czerwca, 2023

Kończy się rok szkolny, a zatem w ZTM wprowadzony zostanie wakacyjny rozkład jazdy. To nie tylko ograniczenie części kursów autobusów oraz tramwajów. Dzięki dofinansowaniu przez gminy GZM, ZTM przygotował dodatkowe połączenia do popularnych kąpielisk. 

Od 24 czerwca do 3 września obowiązują wakacyjne rozkłady jazdy. – Elastycznie dostosowujemy komunikację miejską do zmieniających się potrzeb podróżnych. Na niektórych liniach tymczasowo zmniejszamy liczbę połączeń, na innych wręcz przeciwnie. W wakacje nasi pasażerowie będą chcieli dojeżdżać do miejsc, gdzie można zażyć kąpieli, zarówno tych wodnych, jak i słonecznych. Wspólnie z urzędami miast ułatwimy im to. Na niektórych liniach, dzięki finansowemu i organizacyjnemu wsparciu gmin GZM, wprowadzamy dodatkową ofertę, głównie w formie dodatkowych połączeń. Kilka zmian zasługuje na szczególną uwagę – zapowiada Michał Wawrzaszek , rzecznik prasowy ZTM.

W wakacje mieszkańcy metropolii mogą dojechać komunikacją publiczną do wielu popularnych miejsc rekreacyjnych i kąpielisk. Do takich należą m.in. zbiorniki Pogoria w Dąbrowie Górniczej, w pobliże których można dojechać np. liniami 84, 237, 637, 638, 640, 716, Stawiki w Sosnowcu, do których prowadzi linia T-15, albo tyskie Paprocany, które są m.in. na trasie takich linii autobusowych jak 4, 75, 82, 268, 696, M10, M18 i trolejbusowych B, E, G.

Poza wszystkimi regularnymi liniami umożliwiającymi dojazd do miejsc rekreacji, ZTM, dzięki przychylności gmin GZM i w porozumieniu z nimi, przygotował największe udogodnienia na 6 liniach:

  • 98 – z Siemianowic i Rudy Śląskiej do Doliny Górnika w Chorzowie,
  • 164 i 264 – m.in. z Dąbrówki Wielkiej, Brzezin Śląskich, osiedli Powstańców i Wyzwolenia do Basenu Miejskiego MOSiR w Piekarach Śląskich,
  • 220 – z Sosnowca do Zalewu Sosina w Jaworznie,
  • 650 – z gliwickiego Centrum Przesiadkowego, m.in. przez osiedle Kopernika do Jeziora Czechowice w Gliwicach,
  • 659 – z zabrzańskiego Placu Dworcowego do Kąpieliska Maciejów w Zabrzu-Maciejowie.

fot. ZTM

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3