W Zabrzu powstaną nowe miejsca parkingowe. Podpisano umowę

Miejsca parkingowe na niepokolczyckiego fot Pawel Ja Nic Janicki 017 scaled

Redakcja

5 sierpnia 2022

W zabrzańskim Ratuszu podpisano umowę dotycząca budowy miejsc postojowych przy ul. Niepokólczyckiego. W ramach inwestycji przebudowany zostanie pas drogi publicznej gminnej – ulicy Niepokólczyckiego na odcinku od skrzyżowania z ul. dr Henryka Jordana do skrzyżowania z ul. Ludwiki Wawrzyńskiej.

Po stronie północnej ul. Niepokólczyckiego, na wysokości budynku 35, powstanie 25 miejsc postojowych do parkowania prostopadłego o wymiarach 2,5 x 5 m, a także dwa miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6 x 5 m.
Dodatkowo, z uwagi na różnicę wysokości drogi i istniejącego chodnika, zostanie wykonana palisada betonowa oraz barierka U-11a.

Po stronie południowej ul. Niepokólczyckiego planowana jest budowa 38 miejsc postojowych do parkowania równoległego o wymiarach 2,5 x 6 m.

Natomiast na wysokości budynku nr 32, na istniejącym utwardzeniu, zostaną wymalowane dwa miejsca do parkowania równoległego dla osób niepełnosprawnych. Na wysokości budynku nr 18 zostanie wykonane wyniesione przejście dla pieszych.

Łącznie, wykonanych zostanie 67 miejsc postojowych, w tym cztery dla pojazdów osób niepełnosprawnych oraz wyniesione przejście dla pieszych.

– Realizujemy aktualnie wiele inwestycji potrzebnych i oczekiwanych przez mieszkańców. Są wśród nich duże zadania, takie jak budowa centrum przesiadkowego, jak i mniejsze, które również poprawiają bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się po Zabrzu – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. 

– Miejsca parkingowe to z pewnością bardzo oczekiwana inwestycja i mimo, że może nie na tak dużą skalę, to jednak i takie przedsięwzięcia dają wiele satysfakcji.

 

Wartość umowy na wykonanie robót budowlanych: 998 892,31 zł (brutto).

Termin zakończenia robót: 7 miesięcy od daty podpisania umowy.

 

Źródło: UM Zabrze

Niepokolczyckiego 03

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3