W Tarnowskich Górach otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego

Centrum Zdrowia Psychicznego1

Redakcja

8 listopada, 2022

7 listopada 2022 r. oficjalnie otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach przy ul. Opolskiej 21 prowadzone przez Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. Centrum od wakacji służy dzieciom i młodzieży, od października natomiast pomaga także dorosłym. Centrum przyjmować będzie także pacjentów z terenu Piekar Śląskich.

Do dyspozycji pacjentów jest Dzienny Oddział Psychiatryczny Rehabilitacyjny, Poradnia dla Dzieci i Młodzieży, prowadzona jest diagnostyka psychiatryczna, psychologiczna i seksuologiczna, gabinety terapeutyczne w trybie indywidualnym, grupowym i konsultacje rodzinne. 

Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży obejmie opieką psychologiczną i psychiatryczną rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzież do 21 roku życia, oferując specjalistyczną pomoc w szerokim zakresie problemów psychologicznych i psychiatrycznych min. zaburzeń lękowych, depresyjnych, zaburzeń zachowania i emocjonalnych oraz trudności szkolnych.

Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych ma za zadanie doprowadzenie do stanu, w którym pacjent może funkcjonować samodzielnie w swoim środowisku bez dyskomfortu związanego z objawami psychopatologicznymi. Osiągnięciu tego celu służy nie tylko farmakoterapia, ale również oddziaływania środowiskowe, psychoedukacja rodzin, psychoterapia oraz oddziaływania treningowe czy rehabilitacyjne skoncentrowane na treningach zdolności poznawczych, kompetencji społecznych, integracyjnych, i wiele innych.

Kontakt do poradni pod numerami: 32 285-42-13 (poradnia), 661-700-697 (oddział dzienny).

Centrum Zdrowia Psychicznego2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3