W Senacie otwarto wystawę poświęconą Brunonowi Schulzowi

20220720 LK 268966

Redakcja

21 lipca, 2022

Bruno Schulz i jego arka wyobraźni - to tytuł otwartej wczoraj /20 lipca/ w Warszawie wystawy zorganizowanej z inicjatywy senator Haliny Biedy w ramach obchodów Roku Brunona Schulza. Ekspozycja została przygotowana przez stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza i Bytomski Klub Samorządowy.

W wystawie udział wzięli Marszałek Senatu PR prof. Tomasz Grodzki oraz wicemarszałek Bogdan Borusewicz, wiceprezydent Bytomia Michał Bieda i burmistrz Ostrzeszowa Partyk Jędrowiak - z miast partnerskich Drohobycza oraz przedstawiciele Górnośląskiego Oddziału Wspólnota Polska. Podczas otwarcia wystawy Grodzki przypomniał, że uchwałą Senatu Brunon Schulz został ustanowiony patronem 2022 roku.

Bruno Schulz zostawił dość skromny dorobek literacki, ale jego sztuka wciąż jeszcze wywiera wpływ na kolejne pokolenia czytelników. Dla mnie zawsze była fascynująca, pokazująca głębię wyobraźni tego niezwykle oryginalnego  artysty, który zaznaczył swoje miejsce także w malarstwie, rysunku i grafice. Dziękuję pani Senator Halinie Biedzie, że zdopingowała nas wszystkich do otwarcia tej wystawy”

mówił prof. Tomasz Grodzki, Marszałek Senatu.

Senator Halina Bieda wyjaśniła, że ekspozycja miała być przyczynkiem do wizyty senatorów wraz z marszałkiem Grodzkim na 10. jubileuszowym Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu.

Niestety wojna i napaść Rosji na Ukrainę pokrzyżowały te plany, lecz wydaje mi się, że wszystko jeszcze przed nami, że tak naprawdę otwarcie tej wystawy jest pierwszym krokiem”

mówiła senator Halina Bieda podczas otwarcia wystawy.

W trakcie uroczystości odczytano list dyrektorki Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu Wiery Meniok.

17 lipca zakończył się 10. jubileuszowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, który po raz kolejny - mimo grozy wojny - udowodnił ogromne zainteresowanie festiwalem zarówno ze strony uczestników programowych, jak i lokalnej publiczności, która licznie w tym festiwalu uczestniczyła”

napisała Wiera Meniok.

Źródło: UM Bytom

20220720 LK 269052

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.7µg/m3