W Parku Śląskim otwarto Wodny Plac Zabaw

DSC 9275

Redakcja

3 sierpnia, 2022

Ta informacja szczególnie ucieszy najmłodszych. W Parku Śląskim, tuż obok integracyjnego placu zabaw oraz Ogrodu Społeczności Parkowej powstał wodny plac zabaw. Można z niego korzystać bezpłatnie od wtorku do niedzieli od godz. 10:00 do 19:00.

Ochłody w upalne dni można od teraz szukać także w Parku Śląskim. Od dziś działa tam Wodny Plac Zabaw. Na dzieci czeka moc wodnych atrakcji. W niecce przygotowano sporo atrakcji m.in. tryskające fontanny, gejzery. Całość ozdobiono w bajkowym klimacie. Co ważne, teren został ogrodzony i objęty monitoringiem. Do dyspozycji są toalety także dla osób niepełnosprawnych oraz przebieralnie. W strefie relaksu zainstalowano nowe, wygodne meble ogrodowe, stąd dzieciaków mogą doglądać dorośli.

Wodny plac zabaw znajduje się tuż obok integracyjnego placu zabaw oraz Ogrodu Społeczności Parkowej. Łatwo tutaj trafić, wystarczy skręcić w lewo na skrzyżowaniu al. Harcerskiej i promenady gen. J. Ziętka i minąć  altany do grillowania oraz integracyjny plac zabaw. Park wodny jest czynny od wtorku do niedzieli od godz. 10 do 19 za wyjątkiem dni z niesprzyjającą pogodą. 

 – Wybudowany za kwotę 1,5 mln zł wodny plac zabaw to kolejna inwestycja w Parku Śląskim realizowana przy wsparciu flagowego programu JESSICA. Jest to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Czas jest idealny, mamy bowiem środek wakacji. Jedyne życzenie, to pogoda. Oby letnia aura utrzymała się jak najdłużej. To nie koniec planowanych atrakcji w Parku Śląskim. Jeszcze w tym roku w Zielonych Płucach Śląska uruchomione zostanie miasteczko ruchu drogowego – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

DSC 9233

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.9µg/m3 PM2.5: 9.1µg/m3