W Lędzinach powstaje centrum logistyczne. To szansa na nowe miejsca pracy

20210420 glp

Redakcja

30 kwietnia 2021

7 grudnia 2018 roku otwarty został oficjalnie węzeł komunikacyjny „Olszyce” w Lędzinach, a w styczniu tego roku ruszyła budowa centrum logistycznego w jego pobliżu. „GLP Lędziny Logistics Centre” - bo o nim mowa - to ponad 110 000 m2 supernowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej - informuje Urząd Miasta w Lędzinach.

Jak podaje lędziński magistrat, budowa „GLP Lędziny Logistics Centre” nie mogłaby ruszyć, gdyby wcześniej nie powstał węzeł komunikacyjny „Olszyce”. Była to największa inwestycja drogowa poprzedniej kadencji. Tak dużej budowy nie było nie tylko w Lędzinach, ale również w całym powiecie bieruńsko-lędzińskim. Jej koszt wynosił około 15 mln zł, a całość tej kwoty zapewnił inwestor prywatny. Na sukces tego przedsięwzięcia złożyła się dobra współpraca lędzińskiego samorządu z inwestorami prywatnymi i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Tak duża inwestycja w Lędzinach to nie tylko ok. 1 tys. nowych miejsc pracy, ale również podatki, które będą zasilać miejską kasę.

Źródło: UM Lędziny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

25 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.4µg/m3