W gliwickich parkach pojawiły się mobilne kawiarenki

Bikecaffe g ozga

Redakcja

11 maja 2022

Pierwsze mobilne kawiarenki w Gliwicach już działają! W tym sezonie będzie można napić się pysznej kawy i zjeść smaczne lody w kilku miejscach, m.in. w parkach.

Spacer na świeżym powietrzu, wśród zieleni, zabawa na placu zabaw czy przebieżka parkowymi alejkami to doskonały pomysł na wiosenne i letnie ranki i popołudnia. Aktywność na świeżym powietrzu jak wiadomo wzmaga apetyt i pragnienie, dlatego na terenie trzech zielonych gliwickich kompleksów pojawią się mobilne kawiarenki.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych podpisał umowy z trzema firmami.

Bywalcy parku Chopina będą mogli uraczyć się lodami spod znaku Morango i Mobilody – w parku staną aż cztery mobilne punkty z zimnymi deserami. W parku Chrobrego na miłośników łakoci czekać będą dwa takie punkty. Z kolei spacerowicze lasu Komunalnego mogą zasmakować w propozycjach przygotowanych przez Mobilody i Bike Caffe. Niektóre punkty już działają, np. przy tężni solankowej.

W planach jest uruchomienie mobilnych kawiarenek jeszcze w parku Chrobrego, przy tężni oraz na skwerze Doncaster. W sumie w Gliwicach ma być 12 takich punktów.

Źródło: UM Gliwice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3