W częstochowskiej Parkitce ma powstać ponad 300 mieszkań TBS

Czestochowatbs

Redakcja

20 grudnia, 2023

W okolicach ul. Łódzkiej w Częstochowie-Parkitce zainaugurowano budowę pierwszego bloku mieszkalnego, który w przyszłości ma być częścią nowego osiedla TBS. W planach jest budowa ponad 300 mieszkań. 

Budowę pierwszego z trzynastu bloków mieszkalnych zainaugurowano 14 grudnia. Budynek ma być nowoczesny, ocieplony i wyposażony w przestronne balkony. W czterokondygnacyjnym bloku z windą przygotowane zostaną 23 funkcjonalne mieszkania. Przy budynku znajdą się miejsca parkingowe przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców bloku. W pobliżu znajdują się punkty handlowo-usługowe oraz przystanek MPK.

W sumie całe planowane osiedle w systemie TBS ma zapewnić ponad 300 mieszkań. - Odpowiadamy na potrzeby mieszkanek i mieszkańców. W zależności od zainteresowania najemców będziemy stawiali kolejne budynki czynszowe, tak aby powstało grubo ponad 300 mieszkań. Gdy do tego doliczymy bloki komunalne, ten budowany przy ul. Bardowskiego z 43 mieszkaniami i te zapisane w budżecie przy Krakowskiej na około 100 mieszkań, to wyjdzie nam program na pół tysiąca mieszkań. Na razie trwa nabór, ruszyły prace, więc za półtora roku będzie gotowy pierwszy budynek wielorodzinny przy Łódzkiej - zapowiedział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

- To szansa dla wielu osób, które do tej pory marzyły o mieszkaniu, a nie mogły skorzystać z ofert prywatnych przedsiębiorców. Teraz te marzenia będą mogły się spełnić - powiedział Paweł Konieczny, prezes zarządu ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie.

fot. UM Częstochowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3