W Bielsku-Białej będą kształcić się przyszli lekarze. Decyzję przekazał minister Puda

20230825102910 0 M5 A2412

Redakcja

25 sierpnia 2023

W placówce zamiejscowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej minister Grzegorz Puda przekazał decyzję ministra edukacji i nauki ws. utworzenia studiów magisterskich na kierunku lekarskim, które będą prowadzone w Bielsku-Białej. 

Zajęcia magisterskie prowadzone będą w bielskiej filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pierwsi studenci "magisterki" rozpoczną naukę 1 października. Uroczystość przekazania dokumentu odbyła się w placówce zamiejscowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

– Ci, którzy chcą w przyszłości zostać lekarzami, nie będą musieli już wyjeżdżać do Katowic, Zabrza czy innego dużego ośrodka akademickiego. Nie będą musieli nadwerężać więzów rodzinnych. Będą mogli pozostać w swojej małej ojczyźnie, tu się kształcić, a potem, mam wielką nadzieję, tutaj podjąć pracę, żyć i współtworzyć lokalną społeczność, wzmacniać nasz region – powiedział minister Grzegorz Puda.

W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, parlamentarzyści i samorządowcy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3