W biały dzień zniszczył znak drogowy. Nikt z przechodniów nie zareagował

295791448 473189084167759 2332556130145672602 n

Redakcja

9 sierpnia, 2022

W Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Niepodległości, w biały dzień mężczyzna zniszczył znak drogowy. Nikt z przechodniów nie reagował.

W dniu 1 sierpnia strażnicy miejscy podczas patrolu stwierdzili uszkodzony znak drogowy B-21 "zakaz skrętu w lewo" na ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach.  Znak został zgłoszony do odpowiednich służb celem jego naprawy co zostało wykonane.

Strażnicy postanowili przeglądnąć materiał monitoringu miejskiego celem ewentualnego wykrycia sprawcy zniszczenia. I tak dzięki kamerom monitoringu udało się zarejestrować całe zdarzenie.

Jak się okazało tego samego dnia o godzinie 11:49  idący chodnikiem mężczyzna znany osobiście funkcjonariuszom podszedł do znaku i wygina go rękami uszkadzając jego podstawę. Sytuacja miała miejsce w ciągu dnia, gdzie zdarzenie widzieli przechodnie, którzy nie zareagowali chociażby wybierając numer alarmowy- podała SM w Czechowicach-Dziedzicach.

Z uwagi, że sprawca jest znany strażnikom został w dniu 6 sierpnia ujęty i doprowadzony do komendy straży miejskiej, gdzie sporządzono stosowną dokumentację służbową celem skierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie za wykroczenie z art 85 kodeksu wykroczeń który brzmi:

§  1. 
Kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§  2. 
Tej samej karze podlega, kto samowolnie niszczy, uszkadza, usuwa lub ustawia znak turystyczny.
§  3. 
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 można orzec obowiązek zapłaty równowartości zniszczonego lub uszkodzonego przedmiotu albo obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

 

Źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.0µg/m3 PM2.5: 31.1µg/m3