Uwaga kierowcy, od piątku rusza "Akcja Znicz"

Pexels Du D2 D3 Du D1 2 D N Du D3 D3 4 N D3 4 D2 D 10031832

Redakcja

26 października, 2022

Policjanci patrolować będą szczególnie okolice cmentarzy i dbać o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających groby bliskich. W tym roku akcja Znicz będzie prowadzona w dniach od 28 października do 2 listopada.

Coroczne działania pod hasłem Znicz zapewniają bezpieczeństwo podczas obchodów Dnia Wszystkich Świętych. Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w rejonach cmentarzy jest zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu, szczególnie w pobliżu nekropolii i na drogach dojazdowych, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, kontrola właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdu, udzielanie informacji zainteresowanym o czasowych zmianach w organizacji ruchu. W Gliwicach zmiany w organizacji ruchu obejmą okolice wszystkich największych nekropolii. 

Cmentarz Centralny
Zmiany w organizacji ruchu przy Cmentarzu Centralnym wprowadzone zostaną 28.10.2022 r.  około godz. 22:00 i obowiązywać będą do 02.11.2021 r. do godz.06:00. Z ruchu wyłączony będzie odcinek ul.  Kozielskiej: od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa. Na ul. Okulickiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
Uwaga! Zul. Kozielskiej będzie można tylko i wyłącznie skręcić w prawo w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej. Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) poruszać się będą mogły tylko i wyłącznie autobusy  i TAXI oraz pojazdy dostawcze do 3,5 t. Ruch odbywał się będzie jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa.
Parkowanie w okolicach cmentarza Centralnego
Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na pobliskim parkingu przy Centrum Handlowym lub na parkingu usytuowanym na tyłach Cmentarza Centralnego. Dodatkowo samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.
Cmentarz przy ul. Św. Wojciecha
Na ul. Św. Wojciecha wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Bezpośredni wjazd w ulicę od strony ul. Toszeckiej będzie możliwy tylko dla kierowców poruszających się od centrum miasta w kierunku Pyskowic. Jadący ul. Toszecką - od strony Pyskowic - dojadą do nekropolii położonej przy ul. Św Wojciecha skręcając w ul. Myśliwską.
Uwaga !!! Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania.  
Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: Św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Bończyka. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd : DK88przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.

Cmentarz Komunalny w Gliwicach Łabędach

W ciągu ulic Wrzosowej, Olimpijskiej i Radosnej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 4.4µg/m3