Utrudnienia na ul. Grundmanna w Katowicach

Grundman

Redakcja

24 lipca, 2023

24 lipca od godziny 10:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ul. Grundmanna. Powodem są prace związane z połączeniem tej ulicy z ul. Mickiewicza. 

Na odcinku około 50 metrów, na wysokości zajezdni PKM Katowice, obie jezdnie zostaną zawężone z trzech do dwóch pasów. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

- Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z koniecznością wybudowania przewiązki pomiędzy obiema jezdniami. Dzięki niej po wybudowaniu nowego połączenia z ul. Mickiewicza, będzie możliwe skręcenie w lewo, w ulicę Grundmanna. W dalszych etapach zostanie wybudowana nowa jezdnia, a także obiekt mostowy nad Rawą. Wartość tego zadania to ponad 36 mln zł - informuje Katowicka Agencja Wydawnicza.

Przedłużenie ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna to jedna z inwestycji realizowanych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta 

Oprócz wspomnianego przedłużenia inwestycje obejmują także: przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.9µg/m3 PM2.5: 7.3µg/m3