Usterka turbiny w Elektrociepłowni Będzin

Tap 791172 1920

Redakcja

26 listopada, 2023

Mieszkańcy Zagłębia mogą odczuwać nadal problemy dotyczące dostaw wody o niższej temperaturze. Powodem jest usterka turbiny w Elektrociepłowni Będzin. 

W sobotę, 25 listopada prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński poinformował mieszkańców Sosnowca o możliwych problemach dostawy ciepła. 

- Otrzymaliśmy informację o awarii turbiny w Elektrociepłowni Będzin, co powoduje zakłócenia w dostawach ciepła. Trwają przełączenia, żeby przywrócić pełne zasilanie - napisał prezydent Sosnowca. 

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, doszło do awarii turbiny. 

- Usterka powoduje, że do odbiorców jest dostarczana woda o niższej temperaturze (zarówno do celów ogrzewania jak i CWU). Prace naprawcze potrwają co najmniej do godzin wieczornych dnia 26.11.2023 r. - informuje centrum zarządzania kryzysowego. 

Elektrociepłownia Będzin przekazała, że nie doszło do awarii turbiny.

- W związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi, pragniemy poinformować, że w Elektrociepłowni Będzin nie doszło do awarii turbiny. Obecnie trwają prace naprawcze uszkodzonego wymiennika ciepła. Chcielibyśmy zapewnić, że ta sytuacja nie wpłynie negatywnie na dostawy ciepłej wody oraz ogrzewania dla mieszkańców - czytamy w przesłanym oświadczeniu. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3