Usiłował zabić swoją byłą partnerkę. Mieszkaniec Jaworzna zaatakował kobietę nożem

46 730536

Redakcja

26 października, 2022

Aresztowano 40-latka z Jaworzna, który usiłował zabić swoją byłą partnerkę. Zatrzymanemu grozi nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 13.00 w jednym z bloków w centrum Jaworzna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 40-letni mieszkaniec Jaworzna usiłował zabić swoją byłą partnerkę w jej mieszkaniu, atakując ją nożem.

Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko i wspólnie z medykami udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy oraz ustalili przebieg zdarzenia”

relacjonuje policja.  

Mężczyzna podejrzany o dokonanie tego czynu, zbiegł z miejsca zdarzenia.

Kilkanaście godzin potrzebowali kryminalni, aby zatrzymać niedoszłego zabójcę. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Jaworzna”

podała KMP w Jaworznie.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia.

Jaworznicki sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 40-latka w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Źródło: KMP w Jaworznie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3