Uniwersytet Ekonomiczy w Katowicach po pierwszych obronach w wersji on-line

Obrony on line na UE w Katowicach

Redakcja

6 maja 2020

Wczoraj na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyły się pierwsze obrony prac dyplomowych z wykorzystaniem technologii komunikacji online. Swoje prace broniło czterech studentów Logistyki. Wśród promotorów obecny był między innymi Rektor uczelni prof. dr hab. Robert Tomanek.

W związku z przekazanymi przez Premiera RP oraz Ministra Zdrowia informacjami i zaleceniami dotyczącymi funkcjonowania zdalnego edukacji w dłuższym czasie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wdrożył procedury umożliwiające przeprowadzanie egzaminów dyplomowych w trybie zdalnym. W kwietniu wydane zostało zarządzenie umożliwiające prowadzenie obron za pomocą narzędzi komunikacji elektronicznej wykorzystywanych obecnie na Uniwersytecie.   

Zdalne obrony to nowość na naszym Uniwersytecie, rozwiązanie to jednak z pewnością zostanie z nami na dłużej. Cieszę się, że jako rektor Uniwersytetu i jednocześnie promotor prac mogłem uczestniczyć w pierwszych egzaminach dyplomowych online. Inżynierom serdecznie gratuluję ukończenia studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach - uczelni z tradycjami, ale jednocześnie nowoczesnej i nastawionej na współpracę z otoczeniem. Niech uzyskany dyplom stanie się potwierdzeniem wiedzy i kompetencji. Wszystkim Absolwentom życzę dobrych wyborów i powodzenia w budowaniu kariery zawodowej!" - mówi po przeprowadzonych obronach Robert Tomanek, Rektor uczelni.

Pierwsze egzaminy dyplomowe online zostały przeprowadzone wczoraj dla czterech studentów kierunku Logistyka. Obrony prac odbyły się przed komisją w formie wideokonferencji i zostały zarejestrowane na potrzeby udokumentowania przebiegu egzaminu. 

Źródło i Foto: informacja prasowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.0µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3