Umowa podpisana! Koleje Śląskie pojadą do Pyrzowic!

Umowakolejeslaskie

Redakcja

25 listopada, 2023

Wszystko już zaklepane! Od 10 grudnia pociągi Kolei Śląskich pojadą do Pyrzowic. Na razie z Tarnowskich Gór lub Częstochowy, ale po zakończeniu prac modernizacyjnych przez PKP, pociągi dotrą na lotnisko również z Katowic.

Tylko Koleje Śląskie złożyły ofertę w przetargu na obsługę linii kolejowej do Pyrzowic na trasie z Częstochowy, przez Zawiercie do Tarnowskich Gór.

- Oferta Kolei Śląski opiewała na kwotę ponad 135 mln złotych. Mieści się ona w kwocie, jaką zamawiający przeznaczył na realizację tej obsługi - 167 mln złotych - informowała Aldona Węgrzynowicz z Kolei Śląskich.

Przetarg dotyczył siedmioletniej obsługi tej linii w okresie 10 grudnia 2023 do 14 grudnia 2030 roku. Jak zapewnia przewoźnik, wszystko jest już przygotowane do obsługi tej linii.

Umowa podpisana

24 listopada w budynku Urzędu Marszałkowskiego została podpisana umowa na realizację połączenia kolejowego do Pyrzowic. W wydarzeniu uczestniczyli marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, prezes Kolei Śląskich Patryk Świrski i prezes spółki zarządzającej lotniskiem, Artur Tomasik.

Kolej do Pyrzowic to jeden z etapów, który do 2028 roku ma uczynić lotnisko w Pyrzowicach jednym z najważniejszych portów lotniczych w tej części Europy. W planach jest budowa nowego terminala pasażerskiego połączonego tunelem z dworcem kolejowym. Ku końcowi zbliża się budowa nowego parkingu. Ponadto Katowice AIrport planuje budowę centrum przesiadkowego. 

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3