Urokliwa, ale zaniedbana uliczka Schodowa na bielskiej starówce doczeka się remontu. Komunalny Miejski Zarząd Dróg podał, że do połowy br. będzie gotowy projekt jej przebudowy. Prace mają zostać zrealizowane w przyszłym roku
Ulica Schodowa, która odchodzi bezpośrednio od bielskiego Rynku, jest jedną z najbardziej klimatycznych tras w mieście. Młode pary często robią na niej czarno-białe zdjęcia retro. Uliczka „zagrała” w filmach „Idę przez ten świat” Stanisława Janickiego i „Kret” Rafaela Lewandowskiego.
Projekt przebudowy za prawie 100 tys. zł przygotowuje firma z Żywca. Zgodnie z umową, będzie on gotowy w połowie roku. Do końca roku ma zostać wydane pozwolenie na budowę. To pozwoli rozpocząć przebudowę ulicy w 2022 r.
podał Jacek Kachel z wydziału prasowego urzędu miejskiego w Bielsku-Białej.
Projekt dotyczy przebudowy ulicy Schodowej wraz ze schodami przy sąsiadującej ul. Zamkowej 8. (PAP)