Ukrainki dziękują tyszanom za okazaną pomoc i współczucie

Hrhge

Redakcja

2 listopada, 2022

Ponad 50 kobiet z Ukrainy sadziło kwiaty w Parku Miejskim Solidarności w Tychach. Akcja była podziękowaniem dla tyszan wspierających uchodźców ukraińskich.

W środę, 18 maja ponad 50 Ukrainek mieszkających w Tychach, razem z Tyskim Zakładem Usług Komunalnych zasadziło 1500 białych begonii w Parku Miejskim Solidarności. Kwiaty zostały posadzone w miejscu, gdzie rok temu wspólnie z mieszkańcami miasta utworzono napis z kwiatów #NieZapominajmy dla uczczenia pamięci Polek i Polaków, którzy zmarli w wyniku zachorowania na COVID-19.

Naprawdę mamy za co dziękowaćBardzo jesteśmy wdzięczne tyszanom, którzy pomagali od pierwsze dnia wojny. Brakuje mi słów, by wyrazić wdzięczność, bo naprawdę tyle szczerości, miłości, współczucia i zrozumienia spotkałam przez te trzy miesiące

 mówiła Oksana Mytiai – jedna z inicjatorek akcji. 

Pani Oksana podkreśliła, że akcja jest tylko „malutkim symbolem wdzięczności” i razem z innymi osobami zadeklarowała chęć organizacji kolejnych akcji i pomocy służbom miejskim w ich codziennych obowiązkach.

- Cześć osób, która do nas przyjechała z Ukrainy uciekając przed wojną rozpoczęła nowe życie w naszym mieście. Mamy osoby, które już podjęły pracę m.in. w Tyskim Zakładzie Usług Komunalnych czy w firmach prywatnych na terenie miasta. Staramy się ich motywować do działania i cieszymy się, że chcą pracować i się usamodzielniać. To ważne, bo nie wiemy jak długo będziemy w stanie im materialnie czy finansowo pomagać. Nie tylko jako samorząd, ale także sami tyszanie i tyszanki, bo to na ich barkach od początku wojny w dużej mierze spoczęła organizacja pomocy dla uchodźców. Zbiórki darów, organizacja miejsc noclegowych. Za to wsparcie po raz kolejny w imieniu prezydenta miasta – Andrzeja Dziuby jeszcze raz mieszkańcom Tychów dziękuję – mówi   Ewa Grudniok – rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy.

 

Źródło: UM Tychy

Yttrdrf

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.8µg/m3 PM2.5: 19.9µg/m3