Ukradli ołowiane odpady poprodukcyjne i zużyte akumulatory za 70 tys. zł. Grozi im do 5 lat więzienia

53 677431

Redakcja

13 października, 2021

Piekarscy kryminalni zatrzymali dwóch 41-latków, którzy wspólnie dokonali kradzieży ołowianych odpadów poprodukcyjnych oraz zużytych akumulatorów. Wartość skradzionego mienia to ponad 70 tysięcy złotych. Wróciło już ono do prawowitych właścicieli, natomiast amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Piekarscy kryminalni zatrzymali kierowcę pojazdu ciężarowego oraz operatora wózka widłowego, którzy tydzień temu z terenu jednej z piekarskich firm usiłowali dokonać kradzieży ołowianych odpadów poprodukcyjnych o wartości ponad 5 tysięcy złotych i wadze ponad jednej tony. 41-latkowie, którzy zatrudnieni byli w dwóch osobnych firmach, weszli w „złodziejską spółkę” i z kradzieży zrobili sobie dodatkowe źródło dochodu.

Operator wózka widłowego nie rozładowywał z naczepy całego przywiezionego ładunku, który to następnie kierowca wywoził z terenu zakładu. Podczas przeszukania na jednej z posesji stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli kolejne tony skradzionych metali oraz zużytych akumulatorów o wartości blisko 70 tysięcy złotych. Jak się okazało, część metali została skradziona parę dni wcześniej z tej samej firmy. Skradzione mienie wróciło do prawowitych właścicieli, natomiast amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i zostali objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

Źródło: Śląska Policja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3