23-latek ukradł Fiata ze stacji benzynowej

45 724794

Redakcja

19 września, 2022

Właściciel przyjechał na stację benzynową zatankować. Kiedy wyszedł uregulować rachunek, słodziej wykorzystał moment i pozostawione w stacyjce kluczyki i odjechał z piskiem opon. Policja zatrzymała 23-letnigo złodzieja kilka godzin później. W pojeździe zabezpieczono piłę łańcuchową, pistolet pneumatyczny i narkotyki.

Kluczyki pozostawione w stacyjce fiata skusiły złodzieja, który być może chciał się poczuć jak w popularnej grze komputerowej GTA. Wczesnym rankiem około godziny 4:40 właściciel zaparkował swój samochód na jednej ze stacji paliw. Wysiadł, żeby uregulować rachunek, jednak kluczyki zostawił w stacyjce.

Na ten moment tylko czyhał złodziej. Wskoczył do pojazdu i odpalił silnik. Pracownik stacji powiadomił o tym właściciela, który wybiegł ze stacji, podbiegł do swojego samochodu i chwycił klamkę pojazdu, aby zatrzymać złodzieja. Ostatecznie jednak musiał dać za wygraną, rabuś ruszył z piskiem opon, przewracając jastrzębianina.

Jak informuje policja, rabuś był im dobrze znany. Już kilka godzin później na terenie powiatu wodzisławskiego zatrzymali oni 23-latka. W ukradzionym samochodzie zabezpieczono pistolet pneumatyczny, piłę łańcuchową oraz środki narkotyczne. Zatrzymany odpowie także za kradzież skutera oraz dwóch rowerów. Za przestępstwa te grozi mu kilka lat więzienia. Póki co trafi tam na najbliższe trzy miesiące do aresztu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.2µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3