Uczniowie z pracownikami firmy z Gliwic posadzili 1000 drzew

Aleja 1000 Drzew w Gliwicach

Redakcja

18 listopada, 2023

Pracownicy fabryki ISOVER w Gliwicach razem z uczniami Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku posadzili 1000 buków. Odsłonięto pamiątkową tablicę.

 - Chcemy, aby świat był lepszym domem, dlatego produkując lokalnie, angażujemy się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Aleję Tysiąca Drzew posadziliśmy przy popularnym wśród mieszkańców Gliwic i okolic miejscu kontaktu z naturą oraz całorocznego, aktywnego wypoczynku. Bardzo się z tego cieszymy! M.in. w taki sposób realizujemy naszą misję Making the world a better home - mówi Zuzanna Schön, zastępca Dyrektora Generalnego ds. Marketingu.

Wydarzenie odbyło się przy Ośrodku Wypoczynkowym w Gliwicach Czechowicach. Pracownicy fabryki ISOVER w Gliwicach razem z uczniami jednej z klas z Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku pod okiem eksperta zasadzili 1000 buków. Wybór nie był przypadkowy.

- Buk pełni ważną funkcję w ekosystemie. To intensywny producent ściółki leśnej, a dzięki temu, że liście buka są bogate w związki wapnia, przyczyniają się do wzbogacenia gleby w substancje pokarmowe i zapobiegają jej ubożeniu. Bukiew, czyli orzeszki bukowe, uwielbiane są przez zwierzęta. Eksperci policzyli, że żywi się nimi około ponad 50 gatunków ptaków i ssaków. I najważniejsze. Buk potrafi wyprodukować aż 7000 litrów tlenu na dobę, co wystarcza dla 50 osób. Co roku każdy hektar lasu bukowego usuwa z powietrza około 50 ton pyłu. A w związku z tym, że lubi miejsca umiarkowanie wilgotne to teren, gdzie zostały posadzone, jest dla niego idealny - mówi mgr inż. leśnictwa Przemysław Voss, pod okiem którego pracownicy ISOVER sadzili buki.

 Wydarzeniu - przy dźwiękach leśnych piosenek - towarzyszyło odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Nie zabrakło też czasu na integrację i poszerzenie wiedzy na temat środowiska i jego ochrony.

Aleja Tysiąca Drzew ISOVER powstała z okazji 30-lecia marki w Polsce w ramach realizowanej przez Grupę Saint-Gobain akcji "Małe kroki, wielka zmiana". W ten sposób firma chciała symbolicznie podkreślić swoje zobowiązania wobec środowiska i przyszłych pokoleń. To nie była pierwsza inicjatywa, w jaką zaangażowała się marka, na rzecz lokalnej społeczności.

- Jako odpowiedzialny producent, ISOVER od wielu lat inicjuje i czynnie angażuje się w liczne akcje społeczne. W ramach kampanii edukacyjnej #LepiejBezSmogu już od 2019 r. promujemy energooszczędność oraz ideę termoizolacji budynków w kontekście walki o poprawę czystości powietrza, ochronę naszego zdrowia i środowiska naturalnego. Chętnie angażujemy się w akcje, w których możemy nie tylko wesprzeć potrzebujących, ale też dzielić się pozytywną energią oraz „ciepłem”, z którymi utożsamiana jest marka ISOVER- podsumowuje Anna Kozera, koordynatorka marki Isover.

W wydarzeniu obok pracowników fabryki Isover w Gliwicach oraz uczniów Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku wzięli udział także gospodarze terenu - przedstawiciele działu zieleni wraz z kierownikiem Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice z Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach także zasadzili sadzonki buka.

- Choć to kolejne nasadzenia drzew w Gliwicach w ostatnim czasie, to nie jest to koniec. Mamy nadzieję, że takich akcji będzie więcej – podsumowuje MZUK w Gliwicach na swojej stronie internetowej.

mat. pras. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.0µg/m3 PM2.5: 20.5µg/m3