Uczniowie wrócili do szkoły, a po czterech dniach trafili na kwarantannę

School 5058305 1920 04

Redakcja

14 maja, 2021

W Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie od 4 maja, zgodnie ze zniesieniem obostrzeń przez rząd i nauki zdalnej w klasach I-III szkół podstawowych, rozpoczęły się stacjonarne lekcje dla uczniów. Jednak powrót jednych z jaworznickich drugoklasistów nie potrwał długo, ponieważ już po 4 dniach zostali wysłani na ponowną izolację domową.

Od 4 maja w całym kraju do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

W jaworznickiej Szkole Podstawowej nr 6 pojawił się jednak przypadek COVID-19. Zakażony okazał się chłopiec, który uczęszczał do drugiej klasy. 

Już w niedzielę dostałam informację od jego wychowawcy, że ma pozytywny wynik testu na koronawirusa 

Powiedziała w rozmowie z tvn24 jadwiga szwed, dyrektorka Szkoły. 

Jak donosi TVN24, szkoła bez wahania o całej sytuacji postanowiła poinformować rodziców pozostałych uczniów, którzy mieli kontakt z chłopcem zakażonym COVID-19. Następnie, po czterech dniach uczenia się w szkolnych murach, uczniowie drugiej klasy trafili na oficjalną kwarantannę, którą nałożył na nich sanepid. Na izolacji domowej, znów ucząc się zdalnie, przebywać będą 10 dni. Kwarantanna nie obejmuje rodziców uczniów. 

Dodatkowo, kwarantanna nie dotyczy nauczycielki, która jest zaszczepiona i prowadziła lekcje w maseczce, dwóch uczniów, którzy nie mieli kontaktu z zakażonym chłopcem oraz jednego ozdrowieńca. Te osoby mogą w szkole przebywać stacjonarnie - informuje TVN24.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3