Uczennice z Gliwic tworzą „Strefę Chillout'u dla Seniora"

Z sercem dla seniorów

Redakcja

17 stycznia, 2023

Sześć uczennic z gliwickiego liceum chce pomóc seniorom. Planują utworzenie dla nich "strefy chillout'u".

W Gliwicach uczennice z V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga biorą udział w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii". W ramach olimpiady oraz programu „Samo_rządzi!" zamierzają utworzyć dla seniorów strefę chillout'u. Będzie to miejsce do wspólnego spędzania czasu i odpoczynku.

- Bardzo lubimy pomagać, więc jest to dla nas ogromna szansa. Pragnąc wywołać uśmiech na twarzach seniorów oraz w trosce o ich dobre samopoczucie, postanowiłyśmy stworzyć ciepłą i przytulną przestrzeń do wypoczynku i zabawy dla mieszkańców gliwickiego Domu Pomocy Społecznej "Nasz Dom", gdyż uważamy że każdy zasługuje na chwile relaksu – mówią nam uczennice w wywiadzie.

Uczennice dzięki programowi poszerzają swoje kompetencje, zdobywają doświadczenie, a także międzynarodowe certyfikaty. Ułatwi im to wejście na rynek pracy po szkole. Dodatkowo robią coś dobrego dla innych i poznają ludzi z całej Polski.

Miejsce dla seniorów będzie zorganizowane w pomieszczeniu wydzielonym na te potrzeby przez Dom Pomocy Społecznej. Teraz dziewczyny zbierają pieniądze na remont pomieszczenia, meble i gry dla Seniorów. Wybrały do tego zbiórkę internetową, chociaż na początku rozważały chodzenie po Gliwicach z puszkami.

- Wybierając metodę zbierania funduszy stawiałyśmy przede wszystkim na czas i korzyści płynące z danej metody. Wybrałyśmy zbiórkę online przez to, że nie zabiera nam ona dużo czasu. Bardzo szybko możemy podzielić się linkiem do zbiórki, a ci którzy są zainteresowani wsparciem naszego projektu za pomocą paru kliknięć są w stanie wpłacić wybraną kwotę. Nie potrzebujemy na nią zezwoleń i jest łatwa w obsłudze - tłumaczą swój wybór uczennice.

Uczennice są wspierane nie tylko przez szkołę, ale również gliwicką społeczność. Mieszkańcy biorą udział w zbiórce, a lokalne media wraz z samorządowcami promują przedsięwzięcie. Wspólne zaangażowanie dla osiągnięcia celu jest w przypadku takich projektów kluczowe. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy DPS'u zyskają przestrzeń do dalszego rozwoju i odpoczynku.

Jeśli również chcesz pomóc uczennicom w realizacji strefy dla seniorów, możesz zrobić to bezpośrednio na stronie zbiórki na portalu Pomagam.pl.Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3