Tyski szpital wstrzymuje przyjęcia na oddział kardiologiczny

1168x470 crop 90 slider03 2

Redakcja

30 maja 2020

W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi ogniska koronawirusa w Szpitalu Miejskim w Tychach informuję, że w ubiegłym tygodniu potwierdzono u pacjentów oddziału kardiologicznego zachorowania na COVID-19 - informuje dyrektor tyskiego Szpitala Miejskiego.

O sprawie informował w piątek Tychy24.net. Portal przekazał, że koronawirus pojawił się w tyskim Szpitalu Miejskim. O tym fakcie zostały poinformowane władze miasta. Dyrektor Szpitala Miejskiego w Tychach Sp. z o.o. dr n. med. Marek Krawczyk odniósł się do tych doniesień i potwierdził, że do czwartku została zawieszona działalność oddziału kardiologii i izby przyjęć. 

Zgodnie z obowiązującymi procedurami wdrożono właściwe postępowanie epidemiologiczne, a personel mający kontakt z pacjentami jest poddawany badaniom wykluczającym zachorowanie na COVID-19. W związku z powyższym do dnia 4 czerwca godz. 8.00 została czasowo zawieszona działalność oddziału kardiologii oraz izby przyjęć. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić pełne funkcjonowanie Szpitala.
Pozostałe jednostki organizacyjne, w tym oddział pediatryczny, poradnia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz lekarza rodzinnego, a także pracownie i poradnie specjalistyczne działają bez zakłóceń - 
ogłosił dyrektor placówki. 

foto: Szpital Miejski Tychy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3