Tychy: uciekali przed pościgiem, z narkotykami wpadli w ręce policjantów

62 618735 g

Redakcja

22 czerwca 2020

Posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu narkotyków, a także nie zatrzymanie się do kontroli i próba potrącenia policjanta to zarzuty, które usłyszał 29-letni mężczyzna. Podejrzany trafił do aresztu wraz z pasażerką, z którą podróżował bmw.

Kryminalni z Tychów zatrzymali do kontroli bmw jednak podejmując czynności po wyjściu z radiowozu kierujący nagle ruszył. Tylko refleks policjanta, który odskoczył uratował go przed potrąceniem. Kierujący zaczął uciekać. W trakcie pościgu kierowca bmw wielokrotnie swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i doprowadził do zderzenia z policyjnym radiowozem. Ostatecznie policjanci zatrzymali kierującego i jego pasażerkę.

Podczas pościgu mundurowi zauważyli, jak osoba siedząca po stronie pasażera wyrzuca coś przez okno. Szybko się okazało, że to narkotyki. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów amfetaminy oraz 135 tabletek ecstasy, których czarnorynkowa wartość sięga 60 tys. złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarówno 29 - letniemu kierującemu jak i 23-letniej pasażerce zarzutu posiadania oraz wprowadzania do obrotu narkotyków. Mężczyzna z kolei odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynną napaść na policjanta. Oboje decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet 10-letni pobyt w więzieniu. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

foto: KMP Tychy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.9µg/m3 PM2.5: 16.1µg/m3