Tychy: alarmy bombowe w szkołach! Matury zagrożone

Csm csm straz 20 de17086c57 2badbfca2b

Redakcja

9 czerwca 2020

Staż pożarna oraz policja znajdują się już w szkołach, w których mają znajdować się rzekome bomby. Informacja dotarła do służb dziś rano, tuż przed rozpoczęciem matur z matematyki.

Trwa akcja przed tyskimi szkołami. Z uwagi na zagrożenie maturzyści nie zostali wpuszczeni do budynków. Nie wiadomo, kiedy będą mogli wejść do szkół i co w związku z tym z ich egzaminem. Być może będą musieli powtarzać egzamin z innymi zadaniami. 

AKTUALIZACJA

Wiemy na pewno, że w samych Tychach straż pożarna wyjechała do trzech szkół, ale w sumie interwencji jest kilkanaście. Czekamy na szczegółowe informacje od służb.

Do szkół dotarł komunikat o poniższej treści: 

"Podczas matur nastąpi wybuchnięcie wcześniej pozostawionego ładunku ANFO. Informacje od policji że wiadomość jest fałszywa są błędne i boleśnie się o tym przekonacie. Nastąpi wybuch i wszyscy zginą a odpowiedzialność karna poniesie dyrekcja szkoły, pod warunkiem że przeżyje. Naśladowca Brunona Kwietnia"

Dostaliśmy zgłoszenie dotyczące podejrzenia ataku chemicznego w 7 szkołach. Nasze jednostki udały się ze wsparciem dla policji do  Zespołu Szkół nr 4 w Bielsku Białej,  Zespołu Szkół nr 2 w Tychach, Zespołu Szkół nr 6 w Tychach, Zespołu Szkół nr nr 1 w Tychach,  I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego, Zespół Szkół nr 7 w Tychach oraz Liceum Ogólnokształcące w Tychach przy ul. Jana Pawła II. - przekazał nam oficer prasowy tyskiej straży pożarnej.

Na teraz wiadomo, że jednostki straży po sprawdzeniu placówek już wycofały się z terenów, na których działały. Nadal nie ma jednak informacji czy uczniowie tych szkół rozpoczęli już swoje egzaminy maturalne z matematyki.   

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.2µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3